„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
Antologia powstała w ramach projektu Blogerzy Książki Piszą; to zbiór 27...
antologia opowiadań o miłości, 13 autorów, 23 opowiadania
Kolekcja inspirujących myśli, które mogą pomóc Ci spojrzeć na świat,...
"Psychopoezja. Jestem za, a nawet przeciw" to tomik wierszy dla...
„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
Brak dostawców
Podkategorie
Bitwa książek i Opowieść balii powstały między 1695 a 1704 rokiem i są to najważniejsze utwory we wczesnym dorobku satyrycznym Jonathana Swifta. W przekładzie na język polski ukazują się po raz pierwszy.
Książka stanowi czytelny przegląd zagadnień związanych z literaturą francuską od jej początków do czasów współczesnych. Autor koncentruje się na tych dziełach, które reprezentują zmiany w literackiej i społecznej praktyce.
Książka ta jest rozprawą badawczą o charakterze ilościowym.
Podobnie jak poprzednia publikacja – zawiera ona wprowadzenia przedstawiające teoretyczne tło propozycji metodycznych, a następnie scenariusze zajęć.
Publikacja zawiera analizy i interpretacje dwunastu wierszy młodopolskich, dokonane przez cenionych badaczy literatury przełomu XIX i XX wieku. Każdy szkic poświęcony jest utworowi innego autora.
Monografia zawiera rozprawy i szkice z zakresu szeroko pojętej stylistyki lingwistycznej. Obejmuje rozległe spektrum zagadnień, gdzie głównym punktem odniesienia są teksty artystyczne A. Czechowa, W. Majakowskiego, M. Zoszczenki i M. Szołochowa.
Nowość! Przygotowanie do matury na ebooku.
Nowość! Przygotowanie do matury na ebooku.
Zbiór wybranych felietonów napisanych w latach 2016 — 2017 na łamach „Gwiazdki Cieszyńskiej” oraz blogu „Swoją Drogą”
Dlaczego nie mamy problemu z odmianą nazwiska Tadeusza Kościuszki, a z nazwiskami: Ziobro lub Poroszenko już tak? Dlaczego niektórzy uparcie wysyłają „maila” i „SMS-a”? Kiedy mundial to mundial? Jak wymawiamy „boeing”, jak akcentujemy „muzeum”?...
Monografia poświęcona wybranym zagadnieniom wynikającym z różnorodności perspektyw badawczych zastosowanych do analiz języka mówionego i pisanego, traktowanych jako uzupełniające się odmiany jednego systemu.
Badanie „efektu Gombrowicza” w literaturze jego przybranej ojczyzny udowadnia, że mamy tam do czynienia z pisarzem w dużym stopniu odmiennym od tego, którego znamy w Polsce.