„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
Antologia powstała w ramach projektu Blogerzy Książki Piszą; to zbiór 27...
antologia opowiadań o miłości, 13 autorów, 23 opowiadania
Kolekcja inspirujących myśli, które mogą pomóc Ci spojrzeć na świat,...
"Psychopoezja. Jestem za, a nawet przeciw" to tomik wierszy dla...
„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
Brak dostawców
Podkategorie
Publikacja ta, zawierająca czternaście esejów poświęconych wybranym artystom i ich dziełom, jest analizą fenomenu pamięci doświadczeń II wojny światowej i Zagłady, traumatycznych przeżyć znajdujących odzwierciedlenie w dziele sztuki.
To praca mądrze skomponowana, rzeczywiście całościowo ujmująca „bio-grafię” liryczną Miłosza od jego litewskich początków przez warszawskie i światowe rozwinięcia po krakowski finał.
Książka prezentuje nowatorskie podejście do tematyki zombie w literaturze: ma wskazać ‒ czy też podpowiedzieć ‒ nieco inną drogę bądź inny sposób oglądu tekstów wpisujących się w popkulturę i obudowanych wokół niezwykle symbolonośnej figury zombie.
W publikacji autorka tworzy manifest dla badaczy, aby poświęcali więcej refleksji istocie samej nauki i stosowanej metodologii, jaka okazuje się niewystarczająca.
Książka stanowi krytyczną edycję wybranych tekstów publicystycznych Jana Łady Gnatowskiego (1855–1925) – kapłana, publicysty, tajnego szambelana papieskiego, nauczyciela, cenionego pisarza, który pozostawił po sobie bogaty dorobek literacki.
Publikacja stanowi zbiór ponad pięćdziesięciu stanów faktycznych z zakresu prawa karnego materialnego wraz z rozwiązaniami. Do każdego kazusu podano pytania oraz wskazówki mające pomóc w samodzielnym rozwiązaniu kazusu.
Monografia omawia zagadnienia literacko-kulturowe, ważne postaci i fakty historyczne dotyczące lat 60. XIX wieku.
W literaturze polskiej od ponad trzystu lat krąży opowieść, której bohaterami są Żydzi, ich kultura, a także jej wpływ na polskie społeczeństwo. Od lat czterdziestych dwudziestego wieku horyzontem tej opowieści staje się Zagłada.
Tematem książki jest metaforyczność dyskursu genderowego (krytyki genderowej, gejowskiej, lesbijskiej, queerowej i studiów (o) męskości) w polskim literaturoznawstwie po 1989 roku
Wzbogacone wydanie książki „Kiełbasa i sznurek” również samym autorom daje możliwość ujęcia w słowa zmian, którzy z wielkim niedowierzaniem obserwują i odnotowują – i to zarówno tych, które zaszły w świecie, jak i tych, które dokonały się w nich samych.
Wspaniały zestaw ćwiczeń, z którego chętnie korzystam — przed wejściem na scenę lub przed dubbingiem
Ostatnia, nieukończona książka Edwarda W. Saida, jednego z najwybitniejszych intelektualistów XX wieku, autora słynnego „Orientalizmu”, traktowana niekiedy jako jego intelektualny testament.