„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
Antologia powstała w ramach projektu Blogerzy Książki Piszą; to zbiór 27...
antologia opowiadań o miłości, 13 autorów, 23 opowiadania
Kolekcja inspirujących myśli, które mogą pomóc Ci spojrzeć na świat,...
"Psychopoezja. Jestem za, a nawet przeciw" to tomik wierszy dla...
„Biblia w 365 dni” to plan czytania Pisma Świętego, pomagający w...
„Rosa alchemica” przenosi nas w świat...
Brak dostawców
Podkategorie
Kultowy bestseller światowego autorytetu kryptozoologii Czy pradawne zwierzęta uważane za wymarłe w czasach prehistorycznych nadal żyją?
Mroczna strona człowieczeństwa w świetle najnowszych badań naukowych.
Kolejna książka to ostatni trzeci tom opowiadający o katedrach jako cudach architektury średniowiecza, czy też czasów nieco późniejszych ma zadanie przybliżyć je czytelnikowi i pokazać czym one są i czym mogą być jeśli nie otoczymy ich swoją opieką
Ta kolejna książaka o katedrach w Europie służy niemal jako przewodnik po tych wszystkich miejscach pełnych uniesienia i pokory przed Bogiem przed którym stajemy często bezradnie z opuszczonymi z nieśmiałości nad jego potęgą oczami wypełnionymi łzami
Publikacja ta, zawierająca czternaście esejów poświęconych wybranym artystom i ich dziełom, jest analizą fenomenu pamięci doświadczeń II wojny światowej i Zagłady, traumatycznych przeżyć znajdujących odzwierciedlenie w dziele sztuki.
Światowy bestseller autorów Złota nazistów, który jest nie tylko fascynującą opowieścią biograficzną, ale rzuca nowe światło na osobowość Hitlera i jego decyzje polityczne.
Książka prezentuje nowatorskie podejście do tematyki zombie w literaturze: ma wskazać ‒ czy też podpowiedzieć ‒ nieco inną drogę bądź inny sposób oglądu tekstów wpisujących się w popkulturę i obudowanych wokół niezwykle symbolonośnej figury zombie.
Autor porusza, w niebanalny sposób, fundamentalne problemy egzystencji, przede wszystkim wolności jej granic, a także odpowiedzialności, lęku, ludzkich projektów i ich ograniczeń.
Ceniony i poczytny rumuński historyk Lucian Boia proponuje nowe spojrzenie na relacje Rumunów z innymi narodami.
Głównym przedmiotem dyskusji między Sokratesem a Protagorasem jest pytanie: czy cnoty można nauczyć? (czyli: czy to, co robi Protagoras ma w ogóle sens?) Sokrates twierdzi, że nie.
Pierwsza część dwutomowej historii sprzętu i działań bojowych legendarnej Panzerwaffe.
Ten dialog Platona ma za temat odczyt popisowy Hippiasza, który stanowiła pochwała bohaterów homeryckich; temat przystępny dla publiczności, bo na Iliadzie i Odysei uczył się ówczesny Grek w szkole czytać i oceniać ludzi i stosunki